Sat, Oct. 5th, 2019, 09:09 pm
Pastrādāt vai pacibot – tāds ir jautājums

Sēdu, sēdu, klausos, kā blakus jaunāka paaudze pa telefonu hibrīdsakariem pļāpā ar draudzeni, it kā vajadzētu pastrādāt, bet iekšē sēd nemiers, laikam jāaizskrien līdz veikalam pēc viena pussaldā. Vārdsakot, gribēju uzdot jautājumu ēterā (sk. subj.), bet domāju, ka es pats jau esmu uz to atbildējis. Vārdsakot, es tūlīt būšu atpakaļ, bet jūs tikmērt sagatavojiet jautājumus, apmēram 2-3 teikumus. Iesniegt brīvā formā. Jums ir 20 minūtes laika, līdz es sākšu atbildēt uz pirmajiem no tiem, un es pat nelikšu zem atslēgas. Aiziet!

Sat, Oct. 5th, 2019, 09:14 pm
[info]kakjux

vai tu zini kādas sieviešu dziedātas nīgras dziesmas / veselas nīgras grupas?

Sat, Oct. 5th, 2019, 09:44 pm
[info]pzrk

O, ļoti labs jautājums! Man tā uzreiz nav gatavas atbildes, bet ar īsu apdomu prātā nāk Róisín Murphy. Vabūt ne gluži uzreiz nīgra, bet zināmākā viņas dziesma Overpowered. Tas der?

Bet tad uzreiz nākamā asociatīvā doma - The Cranberries - Zombie pilnīgi noteikti ir nīgrs sievietes vokāls!

Sat, Oct. 5th, 2019, 09:47 pm
[info]kakjux

ā o. tā ir laba ideja, iečekos Roisin Murphy. kas mani noved pie domas, ka moš vērts iečekot arī Royksopp sadarbību ar Robyn. un Zombie noteikti ir viena no atklausītākajām dziesmām pasaulē, bet arī laba ideja kā grupa! būs jāiečeko mazāk zināmās dziesmas.

bet nu, ja tev ienāk prātā vēl kādas nīgras sievietes, noteikti vari dot vēl un vēl :)

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:00 pm
[info]pzrk

Oki doki, atvēru savu Spotify pusotras štukas garo "liked" dziesmu sarakstu, pafiltrēšu kaut ko, kur nīgri sievišķīgi vokāli varētu būt, un pa laikam iemetīšu kaut ko, kamēr bakstīšu burtiņus klaviatūrā.

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:02 pm
[info]pzrk

Ā, pardon, gribēju dzīvē izmēģināt to jauno jaunvārdu:

...atvēru pusotras štukas garo tīkšķēto dziesmu sarakstu (tālāk kā rakstīts)

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:11 pm
[info]kakjux

ok :D kāda sajūta? te visi nepacietībā aizturējuši elpu :D vai arī tam ir jaunvārds? :D

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:23 pm
[info]pzrk

Nu, tīkšķis ir laiks, (c) Šubrovskis

Nesapratu jautājumu? <= pašam, protams, besī šāda formāta jautājumi

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:27 pm
[info]kakjux

es zinu, mani jau izglītojuši! bet kāda sajūta lietojot tādu vārdu?

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:32 pm
[info]pzrk

Visnotaļ intelbeņķis!

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:46 pm
[info]kakjux

uhti! tas jau tā Svarīgi! :D

Fri, Nov. 22nd, 2019, 11:57 pm
[info]pzrk

Proms, ka tagad YouTube algoritmi mani vajās un es dabūšu iekšā pa pilnu programmu, bet es te tagad, piektdienas vakara akcijas “dzeram un rakstām tekstus” ietvaros (tb vienā ekrānā veicot maģistra darba pētījumu, bet otrā ekrānā klikšķinoties pa YouTube, lai piepildītu, ko nu tur prasās muzikālajam pavadījumam, kamēr, atkārtošos, “dzeram un rakstām tekstus”) uzgāju kaut kādu video Top 10 Metal Bands With Female Leads, un atcerējos par Tevi. Lūgtum!

Sat, Oct. 5th, 2019, 09:55 pm
[info]nrk

Kam par godu pussaldais?

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:06 pm
[info]pzrk

Lūk! Es te esmu ielēcis kārtējās pārmaiņās, šis gads atkal ir bijis pārmaiņu gads – tagad it kā esmu sācis iedzīvoties jaunos apstākļos, bet nepamet sajūta, ka kaut kas pietrūkst un ka kaut ko daru ne gluži "tā". Tad nu šovakar domāju, ka vajadzētu pasēdēt un apspriesties ar sevi, atcerējos par cibu, atcerējos par vīna efektu mērenās devās.

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:07 pm
[info]planeeta

Kā nenosalt rudenī?
Kā ir mainījusies tava laika izjūta pēdējos gados?
Kur un kā tu vēlētos dzīvot?

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:20 pm
[info]pzrk

Paldies par jautājumiem, ļoti labi jautājumi!

Kā nenosalt – termofors (!), siltā apakšveļa. Pēdējais, protams, pakāpeniski. Militārā pieredze rāda, ka jebkurā gadalaikā ir vērts vilkt mugurā vairākas kārtas, vislabāk, ja labas kvalitātes kārtas. Pirms dažiem gadiem kāds laipns un gādīgs cilvēks mani apgādāja ar dažādām Heattech drēbēm, un tagad pēdējos gados mani nodarbina loģistikas jautājums – kā uz Latviju atgādāt vēl papildus šī (šāda) ražotāja produktus.

Laika izjūta – laiks nenormāli skrien! Es pilnīgi godīgi knapi varu izsekot, cik man pašam gadu, labi, ka paturu prātā, cik bērnam gadu, bet arī uz to ir iespēja nokļūdīties, jo pusgadu pirms dzimšanas dienas jau dzīvoju nākamajā gadā (žests). Bet man ir metode piesaistīt notikumus kādiem konkrētiem gadiem, un tad kaut kā piesiet sevi kaut kādiem atskaites punktiem. Kā Tev pašai?

Kur un kā? Vēl labāks jautājums! Man iekšā nav miera. No vienas puses, tagad esmu tā kā piesaistījis sevi tādai fundamentālai nozarei, kur karjeru var būvēt burtiski gadu desmitiem ilgi, no otras puses, tagad ar manu pašreizējo bārdas sirmuma līmeni es sāku sevi iepazīt, ka visdrīzāk es nespēšu nosēdēt uz vietas. No trešās puses, pēc 4 gadiem Igaunijā (ļoti radniecīgā pasaules daļā!) man ir sajūta, ka vislabāk ir tomēr bāzēties rokas stiepiena attālumā no savām saknēm. Bet pilnīgi noteikti "latvjiem jābrauc jūriņā", lai pēc tam atgrieztos un uz senajiem pamatiem būvētu ko labāku, prasmīgāku.

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:55 pm
[info]planeeta

Par laiku - skatoties uz saviem klientiem, es saprotu, cik esmu jauniņa. Man jau ir 20 gadu darba stāžs, tad tā noteikti ir tikai 1/3 no visa tā, kas vēl ir priekšā. Esmu jau divreiz harmoniski mainījusi profesiju, un noteikti nomainīšu vēl kādas divas reizes. Un tieši šīs izmaiņas (pat ne bērni) ir mani atskaites punkti.
Kopumā ir laba sajūta, gan atskatoties, gan raugoties nākotnē

Turies! Skan banāli, bet laiku pa laikam piedomāju, kā Tev iet

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:14 pm
[info]mazeltov

Kur Jūs sevi redzat pēc 5 gadiem? Joks.
Drillētākā dziesma šobrīd?
Pēdējā labā noskatītā filma?
Ko vakariņās ēdi?
Vai labāk ir tagad vai augstkolā, vai ap 25-28?
Vidējas nozīmes nožēla?
Pēdējais lielais prieks?

Sat, Oct. 5th, 2019, 10:54 pm
[info]pzrk

Nupat, nu labi, pirms nedēļas te dzirdīgām ausīm sludināju, ka pasaule šobrīd ir reāli ieciklējusies neskatīties tālāk par 1 gadu uz priekšu – bet piecus gadus uz priekšu? Tādā perspektīvā normāli cilvēki nedomā. (Es arī ne.)

Man Spofifajs atkal nāk talkā.
Numero uno: Hey Boy Hey Girl - The Chemical Boys (šovasar ietrāpījos Breksitānijā ap to laiku, ka notika Glastonbury, attālinātā formātā gadījās noskatīties minēto skaņdarbu, bet ar to pietika, pielipa (lai gan, protams, arī agrīnā jaunībā šis ir atklausīts).
Nākamais punkts (numero duo): UNKLE - Looking for the rain (kaut kur iekšā sēž viens dumpinieks).
Numero tres - un šeit jāliek viss albums. Ir tādi zviedru jaunieši (?) Gidge, albums Autumn Bells. Var sākt ar gabalu "Norrland", bet viss albums sadodas rokās un draudzīgi aiznes jumtu.

Pēdējā noskatītā (labā!) filma? Eju uz... Netflix? IMDb? Es uz vecumu sāku pa laikam skatīties iepriekš jau redzētas filmas, lai nesabojātu sev vakaru, bet... tāda iepriekš neredzēta (IMDb man informē, ka pirms gada to skatījos) ir "Her". Iesaku. Es vispār savā tagadējā karjerā dodos tādā virzienā, ka šīs tehnoloģiskās tēmas ir tādas... nu, kuras es tagad taisos pētīt.

Lieku šeit komatu, jo jādara dažas citas lietas, par kurām tagad uzreiz nevar komentēt, jo kāds lasa pār plecu. :D

Sun, Oct. 6th, 2019, 10:42 am
[info]mazeltov

Tikai pārējos neaizmirsti atbildēt

Sun, Oct. 6th, 2019, 09:05 pm
[info]pzrk

Vakardienas vakariņas atceros tā aptuveni, bija kaut kas ar rīsiem! Ā, bija arī gurķu salāti, kuri sanāca diezgan neēdami.

Bez šaubām labāk ir tagad, lai gan mazliet smieklīgi, ka pēc visiem šiem gadiem esmu atgriezies turpat augstskolā, burtiski tajos pašos gaiteņos. Ap 25-28 bija labi, bet tas bija tāds bezmērķīgas bezrūpības laiks. Nebija rūpju, bet nebija arī īsti jēgas – tagad šajā aspektā ir bik uzlabojumi, hehe.

Vidējas nozīmes nožēla? Hmm, tāda vidējas nozīmes nožēla man par to, ka studiju laikā nedevos kādā apmaiņas programmā vai uzreiz turpināt kaut kur ārpus Latvijas mācīties (es gan pamanījos pēc 2. vai 3. trešā kursa vasarā aizbraukt uz ASV un tur Minesotas Universitātē pamācīties vasaras kursu literatūrā, bet tas kaut kā likās par īsu). Tas apmēram sakrīt ar to, ko domāji par vidējas nozīmes nožēlu?

Pēdējais lielais prieks – šķiet, 4½ dienas Londonā šovasar kopā ar meitu! (Toties, kad parēķināju, ka iepriekšējo reizi Londonā biju bijis pirms 23 gadiem, tad sajutos makten vecs...)

Sun, Oct. 6th, 2019, 09:27 pm
[info]mazeltov

Cool, paldies! Un jā, to es arī sauktu par vidējas nozīmes nožēlu.