Sun, Jan. 19th, 2020, 12:11 am
[i]rindra: Vai vajag diskutēt ar galēji labējiem jūzeriem?

Pēdējo gadu arvien straujākā galēji labējo ideju izplatība ir biedējoša. Tās arvien vairāk lasīt cibā arī ir biedējoši. Jūzera [info]slikts pēdējā laika ieraksti un visa tā diskusija ir ļoti interesanti un laikā. 

Es par šo tēmu droši vien izteicos pārāk nepārdomāti savos pāris iepriekšējos ierakstos. Tāpēc nedaudz paskaidrošu. 

Personīgā līmenī es uzskatu, ka cilvēkus, kas “aizmaldās” galēji radikālās idejās, daudz labāk var ietekmēt nevis ar diskusijām, bet gan ar dzīvu piemēru (kā to pārāk asā veidā minēju vienā no saviem iepriekšējiem ierakstiem). Jo pārāk bieži diskusijas pārtop par neauglīgiem strīdiem un ķengām, kas liek abām pusēm ierakties vēl dziļāk ierakumos. Bet, iespējams, es ar to ierakstu atstāju iespaidu, ka vispār negatīvi vērtēju diskusijas/debates. Tā nav. 

Vērtīgākais šādās diskusijās ir tas, ka sekmīgi galēji labējo uzskatu atspēkojumi ir kā bāka tiem, kas jau sliecas, bet vēl nav galīgi “apmaldījušies”. It sevišķi, ja izdodas šos atspēkojumus veikt tiešām bezpersoniski (man, piemēram, pārāk bieži tas tā neizdodas). Šādā veidā šie “nacīgie” jūzeri (lietojot [info]slikts terminu) var pat tikt uzskatīti par kritiskās domāšanas mācību līdzekli (jociņš). Tāpēc, manuprāt, šo jūzeru ignorēšanai vajadzētu būt pēdējam paņēmienam. 

Tagad nedaudz par trakajiem suņiem. Ja traks suns tev brūk virsū, ir ok to nogalināt. Tik tiešām, atvērtībai ir jābūt robežām. Bet kur ir tā robeža? Kad atvērtība ir par daudz atvērta? 

Cibas kontekstā es to redzu sekojoši. Tā kā galēji labējo uzskatu atspēkošana prasa pietiekoši lielus laika un enerģijas resursus, šādu pūļu vērti nav tie, kas ir “apmaldījušies” pārāk tālu. Grūtākais jautājums ir, kādi tad tieši ir tie nosacījumi, kad jūzeris ir uzskatāms par neatgriezeniski "apmaldījušos"? 

Šeit dažas idejas (droši vien, ka konkrētam jūzerim būtu jāatbilst vairākiem no šiem): 
  • Jūzera tekstos nav novērojama spēja šaubīties (gāž ārā kategoriskas klišejas un nereaģē uz pret-argumentiem);
  • Jūzeris ne par ko citu vairs neraksta – visi teksti funkcionē kā galēji labējo samazgu truba;
  • Jūzera tekstu motivācija ir provokācija, nevis diskusija;
  • Jūzeris pauž tiešus vai netiešus aicinājumus uz vardarbību vai citu kriminālu uzvedību.  
Man kā recovering perfekcionistei gribētos no sākuma labāk sagatavoties pirms iesaistīties šādās diskusijās (lai gan ik pa laikam esmu to darījusi). Problēma ir tāda, ka “gatavs” šajā gadījumā ir neizmērāms lielums. Tiekšanās uz “gatavību” var aizvest dziļos labirintos – jo vairāk mēs uzzinām, jo vairāk mēs uzzinām arī par to, ko mēs nezinām, līdz ar to arvien vairāk attālināmies no tās iedomātās “gatavības”, kuru sākotnēji meklējām. Tikmēr galēji labējās idejas turpina izplatīties. Līdz ar to laikam jau man ir jāsamierinās, ka visam sagatavoties nav iespējams un ir jādara arī tad, kad subjektīvi nejūtos tam gatava. Tāpēc arī šis ieraksts.

Sat, Jan. 18th, 2020, 10:24 pm
[i]krii:

Baidos, ka tās skaistās ugunīgās ballītes nedēļas nogalēs sāks slikti ietekmēt manus ārpus darbalaika padarāmos darbus.
Ni otras puses - man ir sedatīvi. Un alkohols pastiprina to eefektivitāti.

Sat, Jan. 18th, 2020, 09:58 pm
[i]klusais_okeans:

Jaunā pāvesta otrā sezona daudz labāka par pirmo. Un kad es beidzot saņemšos pārvākties uz Itāliju?

Sat, Jan. 18th, 2020, 07:17 pm
[i]p_petersons posting in [i]pajautaa: Kvalitatīvas basic drēbes

Ir nedaudz apriebušās lētās, nepareizi sašūtās Made in China/Vietnam/Bangladesh drēbes, kas ļoti ātri sāk izskatīties pēc mēsla, dilt un jukt ārā. No 20 gadus senas pagātnes, savukārt, man vēl arvien ir pāris t-krekli, kuri vēl arvien izskatās diezgan labi. Bet tādas drēbes taisīt laikam ir gandrīz vai zudusi māksla.

Kur mūsdienās Latvijā (vai varbūt ne pārāk eksotiskās ārzemēs) cilvēks var iegādāties kvalitatīvus, vienkāršus (t-)kreklus, bikses, džemperus, kas ir ilgtspējīgi? Apzinos, ka kvalitatīvas drēbes maksā naudu, bet negribētos iekrist citā slazdā - drēbes gabals tiek pārdots par lielu naudu, jo ir "brendīgs", bet tāpat ir mēsls.

Lūdzu, iesakiet veikalus (NE interneta, vajag mērīt). Interesē vīriešu un sieviešu veikali.

Sat, Jan. 18th, 2020, 03:38 pm
[i]negaisiic:

Meklēju datorsomā pasi, kas pazudusi kopš septembra, bet atradu datorpeli, kas arī bija pazudusi kopš... nezinu, varbūt kopš oktobra. Kur man vēl pameklēt to pasi? Varbūt vēl kas zudis atradīsies?

Sat, Jan. 18th, 2020, 12:04 pm
[i]heda: skandināvu pieskāriens

Modes žurnāla "Elle" 2020.g. stila balvu ceremonijā Stokholmā apbalvo stilīgākās slavenības - viena no balvām kādai, kura "deg par hidžaba normalizēšanu modes pasaulē", balvas pamatojums - "Vienmēr nevainojama, vienmēr iedvesmojoša! Modest fashion ar skandināvu pieskārienu patiesā pilsētas šika garā.” Irāņi raksta, ka viņas hidžabs esot striktāks pat par tiem, ko redz mullu pārvaldītās Teherānas ielās.

https://www.iconicsthlm.com/influencers/imaneasry/
https://www.elle.se/elle-galan-2020-imane-asry-vann-arets-look-i-samarbete-med-loreal-paris/

Sat, Jan. 18th, 2020, 11:27 am
[i]slepkava posting in [i]pajautaa: Māju siltināšana

Labdien, jaukie cibiņi, varbūt kāds zin, kāds ir process, lai pieteiktos ES atbalsta fondiem daudzdzīvokļu mājas nosiltināšanai, ar ko sākt un cik sarežģīts ir šis process?

Sat, Jan. 18th, 2020, 11:12 am
[i]honeybee:

Nenormāli sen nebija bijis sapnis pēc kura es esmu pamodusies pilnīgā panikā un arī pēc 4 stundu papildu miega esmu pilnīgā "fuck no this ain't happening" režīmā

Fri, Jan. 17th, 2020, 08:48 pm
[i]martcore:

Fri, Jan. 17th, 2020, 08:15 pm
[i]kihelkonna: bild 5

bet mīlīgus dzīvnieciņus var apskatīt šeit

https://www.eatliver.com/funniest-wild-animals-of-2019-gallery/#more-46015

Fri, Jan. 17th, 2020, 08:12 pm
[i]kihelkonna: bild 4

šo gan esmu palaidusi garām: kakājošo suņu kalendārs! 


Fri, Jan. 17th, 2020, 07:57 pm
[i]kihelkonna: bild 3Fri, Jan. 17th, 2020, 01:12 pm
[i]teja:

vai tu saproti, ka tev nav jāizpatīk, lai patiktu

Fri, Jan. 17th, 2020, 11:44 am
[i]chimera:https://www.lovecommandos.org/

(nē, es visu saprotu, nopietna problēma, bet.. indieši ir tādi indieši! mājaslapa arī šķiet uzkārusies)

Fri, Jan. 17th, 2020, 11:21 am
[i]sarkanvilks posting in [i]pajautaa: žanrs: fantastika

Varbūt kāds atcerās stāsta nosaukumu un autoru?

Kosmokuģis nolaižas uz citas planētas, kuģim pietuvojas citplanētieši, kuri izskatās pēc komandas locekļu radiem. Kosmonauti pamet kuģi kopā ar saviem "radiem", pēdējais paliek kapteinis. Kad pie kuģa pienāk kapteiņa "meitiņa", viņi kopā dodas uz pilsētu. Tur ar "meitiņu" notiek kaut kas..

Fri, Jan. 17th, 2020, 10:55 am
[i]dienasgramata:

DELFI. Policija Indonēzijā aiztur afēristu, kurš sevi pasludinājis par 'pasaules karali'. "Viņš apsolīja cilvēkiem, ja viņi sekos viņam, viņiem vairs nedraudēs briesmas un viņu dzīves kļūs labākas," pavēstīja Centrālās Javas policijas priekšnieks Riko Daniels.
.

Fri, Jan. 17th, 2020, 08:39 am
[i]vilibaldis: Skola

Visvairāk mani mulsina vēlme izglītību padarīt neizglītojošu.

Kursabiedrenei klaji piedraudēja neiebilst pret pastāvošo iekārtu.

Fri, Jan. 17th, 2020, 07:30 am
[i]heda:

2019.gada Zviedrijas statistika: 320 šaušanas, 257 spridzināšanas. Tātad tiem, kuri saka, ka vēl taču nespridzina un nešauj katru dienu, varētu būt taisnība - ja dažās dienās paplosījās vairākkārt, tad teorētiski bija arī kāda no šaušanas un spridzināšanas brīva diena. Šajā gadā tādas dienas gan vēl pagaidām nav bijis.
Neliela ilustrācija tam, kā 13.janvāra rītā izskatījās daudzdzīvokļu māja pēc spridzināšanas vienā no agrāk mierīgākajiem Stokholmas rajoniem - https://images.svd.se/v2/images/4a20d0a8-0492-4874-bad7-80a5920b9370?fit=crop&h=850&q=80&upscale=true&w=1700&s=f71956c967bcefeed38a4d4b56c6504e57118409
Tikmēr Latvijas politiķi joprojām skaļi sapņo par "skandināvu modeli", tur iekļaujiot arī Zviedriju, bet mediji stāsta par Trampa tviteri un būtiskajiem britu karaļnama kundzīšu jaunumiem.

Fri, Jan. 17th, 2020, 12:56 am
[i]dienasgramata:

Sanktpēterburgā dzīvojot 25 tūkstoši psihoaktīvo vielu lietotāju un 10,5 tūkstoši "vīriešu, kas praktizē viendzimuma attiecības", paziņojis pilsētas veselības aprūpes komitejas priekšsēdētājs Dmitrijs Ļisovecs.

Thu, Jan. 16th, 2020, 11:19 pm
[i]fedrs:

Šīsdienas pārsteigums ir spotifaja Your Top Songs 2019 - The songs you loved most this year. Kaut kādi reperi, hiphoperi vai vēl nez kas. Nēģeri, kuri nespēlē džezu, blūzu vai kuru pasē nav rakstīts Džimmijs Hendrikss - tātad es tos nevarēju klausīties nekādi, kur nu vēl vairāk par visu citu!

20 most recent