Sun, Apr. 21st, 2019, 01:12 am
[i]teja: Pilnmēnes not my friend

Šīs nakts nosaukums ir he is risen / you still don't get it
cik tūkstošiem vēl jāpaiet, cik skalji vēl dauzīt zvanus, cik vēl gaismas sadegt un kliegt

Sat, Apr. 20th, 2019, 10:20 pm
[i]dienasgramata:

Dmitrijs Prigovs: Grāmata par laimi vārsmās un dialogos

Brīdinājums


Šī grāmata dzimusi no mīlestības uz dialogiem, vārsmām un, dabiski, dabiski – uz laimi.


***
Pasaulē laimes nav
Bet ir miers un brīve
Pasaulē brīves nav
Bet ir apzināta nepieciešamība
Pasaulē nepieciešamības nav
Bet stingrība un samierināšanās
Pasaulē samierināšanās nav
Bet svētlaime un prieks
Un svētlaime
Un svētlaime
Un prieks, prieks, un prieks,
un svētlaime, un svētlaime, svētlaime
un prieks

... tālāk ... )

Sat, Apr. 20th, 2019, 09:50 pm
[i]krii:

Jāatzīst, ka Magdalēnas stāsts arī mani diezgan ilgi bija maldinājis, jo katoliskajā tradīcijā viņas sapludināšana ar bijušo prostitūtu Ēģiptes Mariju, kā arī Betānijas Mariju, Lācara māsu, laulības pārkāpēju un eksaltēto beibi, kura metās berzt Jēzus kājas ar saviem matiem un vēl dažām Jaunās Derības sievietēm, ir tik ļoti iegājusies, un tad vēl visas tās frivolās templiešu padarīšanas, kā zināms, ah, un kurtuāzā Provansa, kur ne tikai lavandu lauki, bet arī īstenās relikvijas un visi tie stāsti, tie stāsti...
Tomēr pirms dažiem gadiem pie manis nevilšus nonāca kādas amerikāņu teoloģes (laikam Sjūzenas Haskinsas) grāmata (visnotaļ populārs, nevis akadēmisks teksts), kas viesa mazliet skaidrības par Marijas maldu ceļiem gandrīz divtūkstoš gadu garumā.

Sat, Apr. 20th, 2019, 08:35 pm
[i]teja:

mērce kas garšo kā ļoti trekna siera mērce, bet tur nekā tāda nav

pusbundža kokosriekstu piena, tikpat daudz ūdens
trīs ēdamkarotes rauga pārslu
ēdamkarote bezglutēna miltu
pipari, pētersīļi, paprika, as u wish
visu kopā uzkarsē katliņā, līdz sāk vārīties, samaisa, noņem, atdzesē
ja ir kaut kādi kunkuļi, var mazliet pablenderēt

Sat, Apr. 20th, 2019, 07:50 pm
[i]teja posting in [i]iztulko: to be realistic

jautājums par latviešu valodu.
Kā pareizāk - mums jābūt reāliem, vai jābūt reālistiskiem?
(man pārāk skaisti neizklausās neviens no šiem)

Sat, Apr. 20th, 2019, 05:56 pm
[i]avralavral:

Žižeks un Pītersons.
P bija izpildījis mājasdarbu, bet, nu, savā izpratnē; bija kļūdījies uzstādījumā, par ko būs saruna un ko kurš aizstāvēs; Ž darīja visu to, ko parasti, proti, nodarbojās ar brutālu pašplaģiārismu (tēzes, joki un salīdzinājumi, kas lasīti vai dzirdēti vismaz trīsreiz; es brīnos, ka zālē smējās; brīnos arī, ka viņam vajadzēja to pierakstīt un lasīt); pēdējās 30 minūtes bija labākais no vakara. P sludina pārmērīgi un ir kļuvis pārāk kokains manai gaumei. Bet to saku ar cieņu.
Viņu abu vienprātība (pat tādos jautājumos kā "identitātes politikas", lgbtxxxlol publiskais narcisisms u.tml.) droši vien norāda uz to, ka te runā veselais saprāts. patīkami to konstatēt.
Vienīgie pārpratumi, kas radās, radās P pusē, jo viņš, tāpat kā 90% viņa tipa pielūdzēju, nesaprot dialektisko metodi un "filozofijas robežas", kā teiktu Viljamss. metodi, kuru savukārt lieliski saprot Ž, kurš savukārt nesaprot, kā to var nesaprast. (vakar izlasīju vecu Dženijas Teihmanes eseju, kurā viņa apsmēja, kā kaut kāds psihoanalītiķis mēģinājis rakstīt "psihoanalīzes filozofiju"; bet, ja gribat palasīt kaut ko tiešām smieklīgu, palasiet pasaules slavu ieguvušā, kā viņu tur sauca, Stīvena Hokinga grāmatas; tur katrā ir nodaļas par to, kas vispār pastāv u.tml., nu tipa kāda pirmā filozofija (ta prōta, kā teiktu senie grieķi) izriet no fiziķu jaunākajiem atzinumiem; ja pie katras argumentācijas kļūdas ierautu, būtu pālī pēc 15 minūtēm). Jo P nav filozofs (tā nav kritika; nav arī visiem tādiem jābūt), un es teiktu, ka nepavisam nav pietiekami pasēdējis bibliotēkā, lai uzstātos ar tādu ārpuskonteksta brīvo interpretāciju par 19 gs nogales filozofiju visas zemeslodes priekšā. Bet grūti tā izstāstīt to atšķirību, to, kas "netiek saprasts", bet pieder pie pamatpremisām. Jau tas, ka viņš domāja, ka Ž ir marksists, ergo vēlas vardarbīgi likvidēt privātīpašumu, uzņēmējdarbību... Un domāja, ka viņa tviteri ar staļina jokiem raksta viņš pats.
Kopumā: nedaudz garlaicīgi, bet ļoti mīļi; šie tomēr vieni no mūsu laika krutākajiem džekiem. ja man būtu dēlam 14 gadi, piemēram, es viņu novirzītu uz P, lai mēģina izaugt par vīrieti, nevis ļerļaku, savukārt vīkendos aicinātu atspringt un atpūsties ar Ž. Labs jauna džentlmeņa komplekts, iesākumam.
Un jūtams, ka abi ir labi cilvēki, jo nebija nekāda cinisma, nepacietības, spērienu zem jostasvietas.
Tie, kas pirka biļetes, lai dzirdētu kaut ko īpaši sagatavotu un jaunu, velti iztērēja iekrājumus.
Klusajai sestdienai ļoti atbilstoša atpūta. Arī par J.K. parunāja. (Esmu jau rakstījusi, ka Ž ir kādas trīs vai četras mazas grāmatiņas par Pāvilu un kristietību; vieni no labākajiem mūslaiku tekstiem par šo tēmu un arī vieni no labākajiem, ko sarakstījuši ateisti).
P.S. Nesen satikos ar draugiem kalvinistiem, hārdlaineriem, un Artis Celmiņš (ļoti dārgs man cilvēks) diezgan piepacēla balsi (brokastu laikā, Pārdaugavas kafejnīcā) par tiem P divpadsmit likumiem priekš dzīves ("sakārtos savu istabu, nu un, un kas tad būs? ievieš te kaut kādus jaunus baušļus, un visi tādā sajūsmā! nav un nebūs nekādu jaunu baušļu, ir tikai tie, kas ir!" utt. šausmīgi mīļi.)
P.P.S. No P zelta fonda, bonusam, spoku stāsts: https://www.youtube.com/watch?v=GE_mKeDMHm8
P.P.P.S. No feikā Ž tvitera:
It is late, you know, and I am piss drunk, and so on. So all I will say for now is this: that reading the fucking Communist Manifesto instead of me is, you know, like choosing to see an actual fucking sunflower instead of Van Gogh.

Sat, Apr. 20th, 2019, 05:17 pm
[i]yeux_glauques: happiness is overrated

vecais eiropietis ar vecajām eiropas problēmām žižeks vs teleevanģēlists let-me-plug-my-book the good american pītersons, un 200 eur samaksājušie festivālu apmeklētāji, skaļas aplaudēšanas un selfiju fani.

livestream.

kā arī secināju, ka rīgas vietējo filozofijas entuziastu priekšstats par laimi ir - uztveri mainošu substanču ietekmētiem, četros no rīta vāļāties pa lēta dive in bāra netīru grīdu izlietā alū. neomarksisti, a ko.

rīgas klusās tukšās ielas agra pavasara pasteļtoņu saullēktā, love is releasing the brakes and falling/gliding down lāčplēša on a bicycle, everything swooshing by.

Sat, Apr. 20th, 2019, 04:33 pm
[i]chimera:

atgriežoties rīgā, šokē tīrais gaiss, gandrīz_nulle automašīnu un tas, ka neviens nebrauc virsū uz zaļās gaismas un gājēju pārejām (kijevā es visnotaļ staigāju, fakus rādīdama, jo nu).

dzīvojām pie veča, kas spēlē sitamos ukrainas simfoniskajā orķestrī, tāpēc 2. dienā tikām iefīrēti na haļavu filharmonijā dārgākajās vietās klausīties kkādu ķīniešu mega čellistu. bet kopumā vecim ar mums nepaveicās, jo mēs esam nūģi, bet viņš alktin alka ar kādu pie kamīna triekt mājas vīnu un strinkšķināt ģitāru (vēl jo vairāk, ka sieva bija prom). viņam turklāt ļ. riebjas visādi melnie un krievi, tāpēc mūsu vietā vajadzēja būt gnidrim, abi būtu kvalitatīvi pavadījuši laiku. nē, kopumā jauks onka, bet mani mazliet biedē šīs plašās slāvu dvēseles (manējā, lai arī slāvu, ir visai šaura).

man patika kijeva, jo man vispār visur patīk, un jo īpaši man patīk šokēties un šausmināties, un kijeva godam piegādā ziljoniem iespēju to darīt!!

25-stāveņu pūžņu rajoni vs maza šaura ieliņa, kas iet lejā no kalna, un kur sabūvētas mega villas, korejas vēstnieka rezidenci ieskaitot, kas izskatās totāli mākslīgas, nu, kā no kartona. uz tās pašas ieliņas atrodas arī lol veikals, kura apmeklējums ir jāpiesaka iepriekš.
https://gara.ua/

ukrainas tv ir absolūti ārprātīgs, un to saka cilvēks, kas fano par indiešu kino. ukraiņu māsteršefam, piemēram, ir mazs sakars ar kulināriju (gordons remzijs izmisis plūkā matus), tas drīzāk atgādina survivor un dom 2 krustojumu. kādā vakarā atradām "realitātes" šovu realna mistika (vecmāmiņu sāk vajāt mirušās mazmeitas spoks, kas beigās izrādās mirušās mazmeitas dvīņumāsa, ko atdevuši bērnunamā un kura tagad atriebjas, nu tādā garā), ko vada doktors hauss. tobiš džeks, kurš ģērbjas kā hauss, taisa seju kā hauss un klibojot staigā ar spieķi. un gudru seju švīkā uz tāfeles dažādus simbolus, ilustrējot pārdomu procesu.

rītdien vēlēšanas, kurās, visticamāk, uzvarēs džeks, kurš tēlojis prezi komiskajā seriālā "prezidents". bišk atsit artusu kaimiņu, tikai krietni vien mazāk urlisks

Sat, Apr. 20th, 2019, 02:36 pm
[i]teja posting in [i]iztulko:

Kā vislabāk EN atveidot to LV stilu, kas nozīmē "nezinu un negribu zināt", uz kaut ko attiecinot apzīmējumu "kaut kāds..."
Tipa, atnāca kaut kāda tante un piedāvāja kaut kādus katalogus

Sat, Apr. 20th, 2019, 02:02 pm
[i]ninona:

Privātmāju pagalmos un Feizbuka lentā redzams, ka axe-fit treniņu sezona pilnā sparā :D
Gandrīzvai žēl, ka tētis savai mājai apkuri apdeitojos uz automātisko granulapkuri.

Sat, Apr. 20th, 2019, 01:38 pm
[i]teja:

nu bet nekas, mums ir jauni kolektīvie noslēpumi (par ko cilvēki labāk izvēlas katrs atsevišķi ciest, nevis visi kopā runāt) un par ko mūsu bērni teiks wtf lol

Sat, Apr. 20th, 2019, 01:34 pm
[i]teja:

mēs dzīvojam post-freida prātos, kuros skatāmies uz visu un no visa mācāmies, kamēr mūsu vecāki vēl pieturas pie senā uzskata, ka mūsos mītošie agresijas un iekāres instinkti ir jāatdala no sevis, kā sliktā banka no labās, jāpadara par kolektīvo noslēpumu un jāgrūž dziļāk bezapziņā, "pieklājīgiem cilvēkiem nav zemapziņas", lūk arī, kāpēc sarunas neizdodas.

Sat, Apr. 20th, 2019, 12:52 pm
[i]klusais_okeans:

Vakarnakt skatījos Agņeškas Holandas "Pokot" un brīnījos, cik kvalitātes ziņā disproporcionāla filma, izcilas ainas mijas ar pilnīgi diletantiskām. Nu un kārtējo reizi pārliecinājos par savām spēcīgajām vientulības dziņām, jo īpaši sajūsmināja protagonistes vientuļā dzīve kaut kur sniegainā mežā bez jebkādām skumjām un nolemtības sajūtas.

Sat, Apr. 20th, 2019, 12:19 pm
[i]teja:

visam nav jābūt patīkamam, dabā un cilvēkos ir arī transformējošas enerģijas, un ir labi atšķirt, kas ir slikts un kas transformējošs. jeb, nenodzer savu transformāciju.

Sat, Apr. 20th, 2019, 12:41 pm
[i]fedrs:

35,15 km - aizgāju tāpat vien, kompānijas pēc, paskriet līdzi tiem, kuri gatavojas TET maratonam.

Sat, Apr. 20th, 2019, 11:10 am
[i]neetiski posting in [i]pajautaa: Velo remonts

Kur Āgenskalnā/Torņakalnā var salabot velosipēdu?

Fri, Apr. 19th, 2019, 10:22 pm
[i]petro:

Fantastiskākais pilnmēness! Raganu medības var sākties.

Fri, Apr. 19th, 2019, 08:30 pm
[i]chimera:

Ir jārēķinās, ka paliela/lielākā Kijevas daļa atsit Centrāltirgu, bet tualetes tirdzniecības centros maksā 5 grivnas un ir caurums grīdā. Un prezidentu debates, tas tik ir kaut kas

Fri, Apr. 19th, 2019, 06:02 pm
[i]mufs:

Vīrs nupat mani TĀ aizskāra vietās, ka gribu ne tikai šķirties, izšķaidīt pannu pret, bet arī nebraukt nekādā atvaļināju

Tagad nevaru saprast, is that me, vai tomēr pilnmēness un pienākošās mēnešreizes, bet kamēr nesaprotu, esmu nokaukusies līdz mongoloīdam

Fri, Apr. 19th, 2019, 03:36 pm
[i]martcore:

man nezkāpēc liekas, viņš ir sapratis, ka viņu filmē

20 most recent