Sat, Jul. 13th, 2024, 01:38 pm
[i]pelnufeja posting in [i]pajautaa:

Sveiciens!

Zinu, ka tiešsaistē ir vietas, kurās atrodamas brīvpieejas bildes, proti, bildes, kuras netiek aizsargātas ar autortiesībām un kuras drīkst izmantot savām vajadzībām. Man ir jautājums, vai kaut kas līdzīgs eksistē arī mūzikas gadījumā. Ir tā, ka vienam mākslas projektam vajadzētu ilustrēt safilmētu materiālu ar vilciena un ūdens skaņām (youtube tādi materiāli ir kaudzēm), bet, iedomājos, vai ir tādi ieraksti, kurus es legāli drīkstētu izmantot un publiski rādīt gan Latvijā, gan jebkur citur. Pati nevaru ierakstīt, jo vairs nav daudz laika, un nav iespējas ierakstīt pietiekami labā kvalitātē.
Ja zināt vietnes, kur apkopota brīvpieejas mūzika (dziesmas), arī par to priecāšos.

Sat, Jul. 13th, 2024, 12:53 pm
[i]virginia_rabbit posting in [i]pajautaa:

kāds nevar izīrēt dzīvokli uz dažām dienām kaut kur centrā/brasā Briseles sievietei ar 2 meitām bērnudārzniecēm? jebkurā laikā starp 22/07 un 19/08
(viņām ir māja Saldū, bet grib paciemoties Rīgā)
(par samaksu)

Fri, Jul. 12th, 2024, 06:38 pm
[i]missalise:

Sēžu vēl darbā. Arī pēc tam, kad priekšniece atnāca no atvaļinājuma, darbu ir lērums. Jo pie savējiem es īsti tā arī netiku, tos tad darīju pa galvu, pa kaklu. Un tad sameta šīs te anketas - pēdējā brīža piedāvājumus. Bet varbūt tomēr jāiet mājās, jau gandrīz vienpadsmit stundas te esmu.

Fri, Jul. 12th, 2024, 12:53 pm
[i]dienasgramata:

LSM. Pārsteigumus samita beigās sagādāja ASV prezidents Džo Baidens, divas reizes pārsakoties un nosaucot Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski par Putinu un savu viceprezidenti Kamalu Harisu par Trampu.

Thu, Jul. 11th, 2024, 10:35 pm
[i]vilibaldis: Ezis

Bet kas interesanti, ezim ir dienas režīms jeb drīzāk rutīna. Precīzi desmitos viņš pa diognāli šķērso pļaviņu, nu un tad tālāk jau pēc vajadzības.
Šodien aktualitāte bija hortenzija, kur acīm redzot pēc lietus bija salīduši gliemji. Nočubinājās ap to divdesmit minūtes.
Nākamais rutīnas ceļš ir zem lazdām. Un tālāk kā nu kuru vakaru.

Thu, Jul. 11th, 2024, 09:29 pm
[i]sodienliist posting in [i]iztulko:

Sveiki, kāds te varbūt spēlē golfu? :D meklēju tulkojumu vārdam mulligan. paldies

Thu, Jul. 11th, 2024, 08:05 am
[i]str:

Steidzami vajadzētu atrast kādu nīgru seriālu- tipa Peaky blinders.
Idejas?

Wed, Jul. 10th, 2024, 08:55 pm
[i]black_data:

Zirga galvas gads nav ietagots. Tas, ka pats pirmais nav, to es kainda saprotu.

UPD. Divi ieraksti 2021. gadā. Divi ieraksti vispār cibā jūnijā un jūlijā 2020. gadā. Arī tā ir sava veida laika evidence.

Wed, Jul. 10th, 2024, 07:59 pm
[i]black_data:

Un vēl par templi.

Kad bijām salabojuši pakāpienu skaitu, kas izrādījās ļoti svarīgi, mūsu vizionārei parādījās ideja, ka templī ir nepieciešams soliņš kā vieta tiem, kas vēlas pabūt templī, bet nav gatavi kāpt augšā, un vēlas atrasties mazliet nomaļus no pārējiem. Notika arī dibenu mērīšana, jo soliņam bija jābūt tieši divarpus universālu dibenu platumā. Šķiet, ka pēdējais darbs pirms soliņa tapšanas bija izvilkt vienu dēli, un doties vai nu pusdinās vai vakariņās, tāpēc soliņa tapšana bija pirmā lieta nākamajā darba cēlienā.

Tad kad soliņš vēl bija tikai vīzija, tie bija diezgan dažādi soliņi. Mums abiem soliņš bija dažāda augstuma, dažādas konstrukcijas un citām atšķirīgām detaļām. Tad sākās soliņa verbālā būvniecība. Pakāpeniski vienojoties par dažām detaļām, soliņam sāka parādīties fiziskas aprises, tika veikti vairāki labojumi līdz brīdim, kad soliņš ieguva savu gala veidolu. Un tikai tad, kad visas detaļas bija saliktas kopā, tika ieskrūvēta pirmā skrūve. Tas bija tāds soliņš, uz kura iespējams būtu turējies viss templis, ja būtu lūzusi kāda sija. Beigās mēs negaidīti daudz pavadījām laiku uz šī soliņa gan divatā, gan trijatā - no pirmā līdz pēdējam vakaram. Beigās teju sanāca tā, ka mēs bijām uzbūvējuši soliņu sev. Un citiem, protams. Lai gan templī nebija neviena sienas dēļa, kuru nebijām pielikuši mēs divatā, visvairāk mūsu tomēr bija tas soliņš. Varētu būt pat tā, ka pirmo sienas dēli pielika kāds cits, lai ievadītu mūs kopējā tempļa būvniecībā, un šis cilvēks ir pelnījis atsevišķu stāstu, kas šeit netiks izstāstīts. Šis gads bija īpašs arī citos neparedzētos veidos.

Kas attiecas uz tempļa dedzināšanu, arī šinī templī cilvēki atstāja zīmītes un citas lietas, kas tika sadedzinātas kopā ar templi. Ja pirms diviem gadiem es vēl nebiju gatavs neko sadedzināt, jo man to bija nepieciešams vispirms izdzīvot, tad šobrīd man šķiet, ka man īsti nav ko laist vaļā sadedzinot. Viss kas ar mani ir noticis esmu es. Viss tas paliks ar mani, visam tam ir vieta manī, ar visu to es arī tieku pieņemts, vai tā būtu naktī aurojoša kaķa auklēšana pilsētā, vai skaidrojumi tam, kāpēc es daru lietas tā, kā es tās daru. Un, protams, arī otrā virzienā.

Wed, Jul. 10th, 2024, 06:47 pm
[i]inese_tk: jūlijs

bēres un visu pārējo saorganizējām, etnofestivālu izdzīvoju. iet pēcfestivāla trešā diena, kurā nav spēka nekam, neko negribas, tikai gulšņāt un nebūt. vajadzētu kaut kā atsākt dzīvot. un strādāt.
pārņem šausmas gan domājot par opciju aiziet no darba (man tikko beidzās pārbaudes laiks, attiecīgi būtu jāturpina strādāt līgumā noteiktais laiks pēc atlūguma iesniegšanas. savukārt oficāls atvaļinājums man vēl ilgi nepienākas), gan domājot par to, kāda trauksme par naudu iekikos, ja tiešām izlemšu aiziet. ja godīgi, šausmina arī doma par to, ka jāizdara kaut kādas izvēles un jāpieņem lēmumi un šausmina doma par vienkārši turpināšanu strādāt.
man šķiet, ka man vajag palīdzību, bet nezinu kādu. šī gada griezumā terapija īsti nestrādā un nepalīdz, lai gan agrāk ir bijuši labi rezultāti. ripas negribu rīt - principālu apsvērumu dēļ. man overall neliekas, ka ar mani kaut kas nav kārtībā. manliekas, ka kārtībā nav ar sistēmu, kurā es dzīvoju. ja es ēdīšu ripas un paklausīgi iešu uz darbu un neizdzīvošu sēras un nedošu savai introvertajai dabai vajadzīgo reģenerācijas laiku, es būšu pilnīgā pretrunā ar visām savām iekšējām pārliecībām. tikai... rēķini jāmaksā un zirgs jāuztur un kaut kas jāēd, bļe.

stulbā ekstraverto cīruļu balto vīriešu radītā pasaule.

Wed, Jul. 10th, 2024, 06:09 pm
[i]black_data:

Šodien izdarīju vairākas praktiskas lietas, kas bija atliktas kopš jūnija beigām, un sāk piezagties noslēguma sajūta. Šī lielā lapaspuse ir pāršķirta tik tālu, ka vēl var pārlasīt iepriekšējās rindkopas, bet jau ielūkoties arī nākamajās. Ēdot dārzā pusdienas, uz kuru devāmies izmazgāt telti, un piesiet tomātus, es apjautājos par sarunu templī. Tas viss vēl ir trausls un sargājams, bet vismaz noskaidrojām, ka abi atrodamies tajā pašā lapaspusē. Pirmdien sāksies otrais vasaras cēliens un nākamais piedzīvojums, bet konceptuāli iezīmējām ziemu kā laiku, kad nākotnes vīzijai sākt piešķirt formu. Bet tas vēl ir kādas trīs lapaspuses tālāk, vēl līdz galam ir jāpāršķir šī.

Wed, Jul. 10th, 2024, 11:08 am
[i]alefs:

Interesanti, kā pēc trīs gadiem, kas nobraukti ar mašīnu, kam automātiskā kārba, pārsēžoties uz mehāniku, nav vispār nekāda pierašanas un atmācīšanās posma. Savukārt pēc tam atkal pārsēžoties automātā, pirmā kustība ir mēģināt ar kreiso kāju sataustīt neesošo sajūga pedāli.

Ja braukšanas apmācība būtu bijusi ar automātu un tikai stipri vēlāk sākts braukt ar mehāniku, droši vien šāda pārslēgšanās pieredze arī būtu otrāda? To apziņu par pedāļu un kloķa saikni, kas ielikta kopš padsmitgadnieka vecuma, laikam nevar pazaudēt, lai cik ilgi prasme nebūtu lietota. Un mehānika ir forši, gandrīz var teikt, ka tās sazobes sajūtas ar procesu ir pietrūcis. Gandrīz.

Tue, Jul. 9th, 2024, 06:38 pm
[i]grizzly_bear posting in [i]pajautaa: Kur pirkt velo?

Kur Rīgā lai nopērk lietotu pilsētas velosipēdu? Kas tagad ir labākie veikali?

Tue, Jul. 9th, 2024, 02:01 pm
[i]krii:

Здравствуйте.
Извините, что к вам обращаюсь.
Моя фамилия Лот.
Если коротко,
у нас был ночной прилёт,
и все побежали,
ну и мы с супругой
рванули из-под обстрела.
Мы уже понимали,
что главное - не смотреть назад,
но вокруг нас был такой невозможный ад,
что она,
наверное,
просто запутавшись,
посмотрела.
Мне самому нелегко поверить,
что это моя жена,
и я не про внешность,
не про все эти чертовы эталоны,
хотя она у меня восхитительно сложена,
и даже была моделью,
не курила и не пила…
Все меняются с возрастом,
но всё же это была
модель человека,
а не колонны.
Вы простите, что в личку,
я которую ночь без сна,
и я знаю, что это, конечно, не та страна,
чтоб просить о помощи,
но прошу, подскажите
какой-нибудь алгоритм,
что мне делать,
если теперь она
никуда
действительно никуда
не проходит по габаритам?
Мы не просим много,
она же как дерево,
ей не нужна еда,
и я обойдусь,
подумаешь, не беда,
что попишешь, у нас любовь.
И мы можем вместе стоять
тупо стоять
смирно стоять
молча стоять
вечно стоять
в любой отдаленной роще…
Просто в Европе
все очень строго насчёт столбов,
А тут,
как нам объяснили,
пока попроще.

Женя Беркович

Mon, Jul. 8th, 2024, 09:51 pm
[i]black_data:

Mūsdienu Krievijas karavīri, kas maršējot dzied "Группа Крови", ir diezgan paradoksāls skats. Tas ir tāds nolemtības līmenis? Es ceru, ka nākamā dziesma, ko viņi dziedās, būs "Перемен". Also - I'm old.

Mon, Jul. 8th, 2024, 09:47 pm
[i]martcore:

sakarā ar to, ka ir izdevies brīvāks brīdis laika telpā, esmu nolēmis noskatīties visu terminatora kvadrofoniju
nolādēts, es to visu neesmu redzējis kopš videosaloniem sešpadsmit gados
vispār ņifiga neatceros, total recall (to es vismaz regulāri pārskatos), ārnijs, izrādās ir sliktais, vispār neko tādu neatceros un jaucu ar robokopu

toties, kā viņi pirmajā dzen projām tačkas
nevis ar hotvairingu, bet ar kāju iesitot pa priekšējo paneli, un tad kaut ko piekruķījot ar pirkstiem
es neiebilstu, viss ekšena vārdā!

Mon, Jul. 8th, 2024, 02:17 pm
[i]brookings:

Mums ir jauns ārlietu ministrs

... Henry VII ....
... Yugoslavia ...

Gan jau.

Mon, Jul. 8th, 2024, 12:56 pm
[i]barbala: klausīties un ļaut, pirms sarunāties un viedoklēt, ja

man patīk, ka mums vasarā ir dažādi vienlīdz nejēdzīgi pasākumi
kā piemēram,
festivāls Lampa,
basketbola kvalifikācijas spēles, hokeja čempionāti,
šlāgerfestivāli, zaļumballes, bānīša dienas, ķirbju svētki,
keramikas vai grafikas un citu mākslu simpoziji un arī turpat baltika, pulkāeimu,
arī dziesmusvētki vai to žagas Dikļos (te uzreiz jāpiemin arī Praids) vai Toronto;
ribocas un venēcijas, dzejasdienas un prozas lasījumi;

arī maratoni man patīk jebkura veida (izņemot tievēšanas (jo tievēšana- tas ir pārāk nopietni) (tiesa, es necienu jaunvārdu darināšanu un "maratona" idejas attiecināšanu uz sabiedrības uzvedības/ rīcības pārmaiņu programmām, piemēram, "šķiratlons", sēdies divi, šeit es tiešām džadžoju, paraksts)) ;

lai notiek masu sporta masu svētki, kūdrinieku un sakarnieku spartakiādes;
lai ir elites sporta elites pasākumi; golfa klubu svētdienas;
askota salienā un WRC;

vēl labi, ka ir kapusvētki, pilsētas svētki, novadu dienas un pagastu rīti,
cāļi, bērnības svētki un citi kanvās maketēti notikumi par mazām vai ne tik mazām naudiņām,
ceriņu, pujeņu, rožu un kartupeļu dienas,
jesaja berlina dienas un citi;
radošās nometnītes un bruņošanās kampaņas,
pozitivus, labadaba, zabadaks un trinstoks (rip) un kas nu vēl.

lai ir tēvu dēlu un vīru pārgājieni un sievu raudāšanas rīta rasā nometnītes (SaSodīts);
lai dievietes atraisās uz venēru un adītājas uz plenēru;

lai rīgas, saulkrastu un mirāžas džeza festivāli, lnso vasarnīca rēzeknē un kzāles ventspils Latvija jubilejas un tādā gadā,
nēģu, zvejnieku un lībiešu svētki un viss, kas nu ir ienācis prātā.


Galvenais, lai uz tiem pasākumiem, uz kuriem es nudien nevēlos būt
(piemēram, šoreiz man negribējās Lampu, jo es droši vien kādās 7 esmu bijusi un 6 līdztaisījusi saturu un konceptus dažādiem aktoriem)
es drīkstu bez nosodījuma teikt-
"paldies, šoreiz izlaidīšu" un doties kur nu vien vēlos un drīkstu arī teikt, ka Lampa- tas ir forši, bet ar to vien nebūs gana, taču labi, ka masiņu kustina . un tajā nav smīna, ne par vismaz, ne par masiņu, ne par kustina. tas ir labi, ka ir lampa un dzejasdienas un muzeju naktis.
un ja nekā citādi, tad vismaz labi, ka dēļ jebkā nosauktu vienu vīkendu aprīļa beigās- jūlijā- septembrī kāds jebkur saņemas nopļaut nātres un savākt pet atkritumus. jo svētki taču.

un kamēr lampa vai basketbols, varu piemēram, maģiski skaistajā mežā ienirt gailenītēs (starp citu, Sarmītes Pīkas mājsaimnieces padomiņš feisbukā par gaileņu tīrīšanu ir tiešām labs. Tātad, apkaisa gailenes ar miltiem (var arī glutenfrī), sapurina, un uzlej aukstu ūdeni. Pēc tam gailītes uzpeld dzeltenas un tīras un apakšā visi netīrumi ieķērušies miltu klīsterī) vai ienirt mellenēs, atkal satikt medņu māti zem egles un zalkti pie mašīnas,
izkustināt balsi, ap desmitiem iziet no meža, tur jaunaudzē ceļas migla, bet debesis koši sarkanas un jo tuvāk rīgai, jo vienradzīgākā gammā un mežs ir atslābinājis un iedevis vietu jaunai un maigai rīgas nedēļai un kur nu kurš lampā vai basī vai kapusvētkos bijis, visiem mieriņu un tiesības būt, būt nepaskaidrotiem un ar dalīties prieku, ne taisnoties pienākumu.

Un neviens pasākums atsevišķi ņemts neko nemainīs, vien par milimetru pacels citu ieraudzīšanu un citu tiesības būt, kazi.


be džast be.

(p.s. biju uz LV-Filipīnu grozbumbas spēli un biju izbrīnīta par to, ka uz šādu pasākumu bija pilna arēna R., turklāt, 83% klātesošo patriotiskos kreklos un simbolikas pilnām rokām, lielākoties. Negaidīti insaiti biezā slānī man, liberālajai sniegpārsliņai. turēju acis vaļā, žoklīti ciet un ausis, tās pierada un atrada troksni par paceļošu esam)

Mon, Jul. 8th, 2024, 12:42 pm
[i]covid_19: ak tu mans krāsainais pīrādziņ

ta beidzot kāds to ir izteicis

dāvīti par resnu nosaukuši, fui tādi neiekļaujoši

es jau sen atpakaļ teicu, ka fošisti, man neticēja, nav tādas geju tiesības, ir cilvēktiesības - un ja kādam vairāk vajag, tad gejtiesības nestāv pāri vispārējām tiesībām

bet tā, kāds malacīts, visu izteica
https://jauns.lv/raksts/izklaide/609868-dragkvins-amuna-davis-lgbtq-patiesiba-ir-loti-homofobiska-kultura

20 most recent