Thu, Apr. 2nd, 2020, 09:44 pm
[i]eos: Ir apmēram 39 stundas līdz...

Vecpuišu ballīti 2010.g palaidu garām.

Un esmu aizmirsis visas tās "miljons" tradīcijas, ko baltu filologos Folkloras lekcijās man stāstīja.

sacerēšu savu scenāriju, ko darīt kāzu naktī.

Mums var aizliegt svinēt ar viesiem, taču divatā mēs varam svinēt kaut vai trīs dienas no vietas.

Thu, Apr. 2nd, 2020, 09:42 pm
[i]dooora:

13 peles par barelu

Thu, Apr. 2nd, 2020, 09:13 pm
[i]inese_tk: aprīlis

nu ko, jāatsāk rakstīt par ēdienu, jo tā ir viena no galvenajām izklaidēm šais laikos. tātad, vakar vēlu vakarā sagribējās kauko garšīgu, turklāt man bija bļodiņa ar random sakapātiem burkāniem, kurus rītvakar varēs redzēt Skuteļšovā un, kurus vajadzēja izlietot. tad nu es izcepu burkānkūku. it kā pēc šīs receptes, bet es ņēmu glāzi pilngraudu kviešu miltu un glāzi pilngraudu auzu miltu, tumšo muskovado cukuru, piemetu mīklai vienu gandrīz sapuvušu banānu un daudz valriekstus.

bet pats galvenais ir krēms. es laikam jau kaut kad minēju, ka esmu aizrāvusies ar fermentētu indijas riekstu krēmsieriem un bezpieniem (sablendē mērcētus indijas riekstus, iejauc probiotiku kapsulu un atstāj uz nakti siltumā). nuvo, vakar ieliku cepties kūku un domāju, kā risināt krēma jautājumu. atcerējos, ka man ledusskapī stāv vēl diezgan papilna bļodiņa ar fermentētu indijriekstu bezpienu, kuru liku uz maizītēm zem baklažāna siļķes. tad nu paņēmu to, un pieblendēju klāt medu, pāris karotes kokopiena biezās daļas, vaniļas cukuru un saujiņu indijas riekstu (tāpēc, lai būtu vairāk, citādi neliktu). rezultāts bija brīnišķīgs biezpienīgs bezpiena krēms, kas izcili gāja kopā ar burkānkūku. ja man vēl kādreiz uznāks iedvesma eksperimentēt ar diy vegāniskajiem "biezpiena" sieriņiem, tad šī noteikti būs pamatmasa, kuru izmantošu, jo garša ir nesalīdzināmi autentiskāka, nekā šajā variantā. varētu pamēģināt arī siera kūkā.

Thu, Apr. 2nd, 2020, 08:41 pm
[i]mapats:

Par savu placebo līdzekli pasludinu Mōres čipsus. Ārstniecības kursu sākšu nekavējoties.

Thu, Apr. 2nd, 2020, 08:29 pm
[i]prtg:

Very sound and obvious impact of anachronism on seemingly bonded derivative function correlation results.

Thu, Apr. 2nd, 2020, 08:13 pm
[i]spect_actor:

Es šobrīd gribētu aizpildīt kādu atmiņu kladi un pie simpātijas ierakstīt "tu jau zini kas :)"

Thu, Apr. 2nd, 2020, 08:05 pm
[i]94sd:

"selfgoverned" - es labpatikā notrīsuļoju pie šī vārda. bet ja tas ir uz svariem ar kaut ko tik pat.. tik pat..
kā man riebjas būt svaros.

https://www.youtube.com/watch?v=2hPn-23N8q4

Thu, Apr. 2nd, 2020, 08:06 pm
[i]prtg:

Louise (Take 2) (1998)

Thu, Apr. 2nd, 2020, 05:45 pm
[i]methodrone:

Īstenībā visvairāk man pietrūkst iepirkšanās lielā supermārketā.. ne cilvēku, ne ballīšu, ne pasarg' Dievs darba. Bet staigāt cauri mirguļojoši krāšņām produktiņu ailēm, tā ir mazliet paradīze. Lai sevi nomierinātu drusciņ, es šodien Amazon nopirku strawberry and cream sojas svecīti, un mana mīļākā nodarbe ir meklēt produktus, kurus var nopirkt ar delivery date within next few days, nevis nākammēnes.

Thu, Apr. 2nd, 2020, 07:47 pm
[i]sirualsirual:

beigās laikam būs "aions", smuks grieķu vārds.

Thu, Apr. 2nd, 2020, 05:44 pm
[i]dumshputns: sauja skābeņu

Ok, labi, man ienācās liela riekša laukos audzētu skābeņu. Kā taisīt labu skābeņu zupu?

Thu, Apr. 2nd, 2020, 05:25 pm
[i]dumshputns: Samazināt vīrusu slogu.

Tieši iepriekšējā vakarā pirms man parādījās simptomi, vīrs ieminējās, ka esot izsludināta studija par 3.5k, kur cilvēki var pieteikties, lai viņus aplipina ar covid. Ar piebildi, ka mēs jau tāpat droši vien visi saķersim, tad jau drošāk tuvā uzraudzībā izslimot. Es padomāju, sapratu, ka citā dzīves situācijā varbūt arī pieteiktos, bet bija viena lieta, kas urdīja, nenoformulēta intuīcija. Neuzticība devai, ar kuru viņi ir ieplānojuši inficēt. Un neuzticība medicīniskajiem pieņēmumiem viņu pārvaldītās telpās. Skuju, nodomāju, varbūt man jau tāpat viņš jau ir. Un laikam jau man bija taisnība. Bet es esmu labi sagatavota un stipra. Man ir kvarca lampa istabu dezinfekcijai, liepziedu un ķērpju tēja un ēteriskās eļļas. Sinepju plāksteri gan nav, bet palīdzēja Deep Heat. Un atmiņas par lauztu ribu, kad ieteica elpot, lai arī sāp, jo plaušu atrofija no nelietošanas iestājas ātri.

Padomā - ja Tev ir klepus vai iesnas vai viegls drudzis un neliekas, ka varētu būt covid, tas varbūt arī nav covid, bet lūk, saķert parastai gripai vēl pa virsu kaut ko jaunu vai aplaist citu ar to "parasto gripu" gan nav laba ideja šajā laikposmā. Tāpēc labāk pieņemt, ka ir covid un sēdēt nafig mājās, skalot kaklu, karsēt kājas un dzert tējas.

Thu, Apr. 2nd, 2020, 06:29 pm
[i]lilja_brik:

Tiger king neskatieties, baigā čerña

Thu, Apr. 2nd, 2020, 07:22 pm
[i]dombrava: Ieceres

Man atbildēja, ka apmācības pie krīzes tālruņa sākšoties vasarā.

Tikmēr varu palīdzēt senioriem atnest pārtiku. Pļavniekos ir 7 iespējas.

Ja jebkurš skaitās potenciālais vīrusa nēsātājs, cik šis ir droši, ka kundzei nenodošu vīrusu? Tā jau man šķiet ļoti mīļi iet lasīt kādam priekšā avīzes vai grāmatas.

"Kundze cienījamos gados. Vēlas lai kāds sastāda kompāniju, palasīt priekšā, cilvēkam ir problēmas ar redzi, dzīvo viena. Parunāsim, tālruni pagaidām neatzīmēja, jo nespēj, ir mājās viena, vairāk interesē, lai kāds palasa priekšā."

Thu, Apr. 2nd, 2020, 05:10 pm
[i]artis: minority shareholder in HRC-5 was controlled by three Latvian PEPs; who were those PEPs?

"Swedbank Estonia and Swedbank Latvia actively pursued these high risk customers as a business strategy.

[..] Swedbank Latvia customers used an online banking platform to initiate 522 outgoing Subject Transactions, totaling approximately $4.43 million, of which 507 such outgoing Subject Transactions between 30 December 2014 and 30 December 2016, amounting to approximately $4.26 million, involved three shipping customers domiciled in offshore jurisdictions that had accounts at Swedbank Latvia but whose owner appeared to operate these companies from Crimea. The remaining 15 outgoing Subject Transactions from accounts at Swedbank Latvia appeared to involve non-sanctioned customers who were temporarily located in Crimea or Iran or payments by non-sanctioned customers to counterparties in Crimea. We also identified one incoming Subject Transaction for $5,970 to an individual customer of Swedbank Latvia who had a residency address in Crimea.

Apparent OFAC-Sanctioned Customers of Swedbank Latvia:

One non-SDN company wholly-owned by an SDN under the Russia/Ukraine-related sanctions

Five individuals who appeared to reside in Crimea during a relevant time period

One individual who appeared to reside in Iran during a relevant time period

Two individuals who appeared to reside in Syria during a relevant time period

This report further explained that the majority of the beneficial owners for the corporate non-resident customers in Estonia and Latvia were of Russian and Commonwealth of Independent States (“CIS”) origin; these Russian and CIS customers favored Hansabank since the 1990s “[d]ue to geographical proximity, political situation and volatile economic situation in Russia[,] and high standards of banking services in [the] Baltics. According to this report, these Russian and CIS companies associated with a proxy network, and payments between 2010 and 2013 to offshore companies allegedly linked to payments to associates of a former Ukrainian President.

A manager within Swedbank Latvia’s GSI unit reported that Swedbank Latvia maintained relationships with these customers despite inadequate KYC information. Swedbank Latvia also attributed the growth of its HRNR business to a Latvian “residence permit program” that, until 2016, gave foreigners temporary residency permits if they invested in Latvian real estate.

Contemporaneous exchanges between an AML officer and employees from Swedbank Latvia’s Non-Resident Banking Unit—at that time, a unit comprised of about ten full-time employees (including RMs) housed within Private Banking—reflect an effort to build a “short list” of existing customers to present for authorization under the Decree’s exception provision. The latest identified version of the “short list,” dated 25 September 2007, identified 36 customers for review. The Investigation has identified that of these 36 customers, five were closed in 2007, an additional three were closed in 2008 and Swedbank Latvia continued its relationships with the remaining 28 customers until their accounts were closed by the end of 2016.... tālāk ... )

Thu, Apr. 2nd, 2020, 05:40 pm
[i]ulvs:

ORANSSI PAZUZU - Uusi teknokratia. Pizģets ģeniāla mūzika. https://youtu.be/ScMbsZW3qn4

Thu, Apr. 2nd, 2020, 04:23 pm
[i]slikts:

Elementāra kapitālisma kritikas prognoze ir, ka, augot nevienlīdzībai, krīzes saasināsies. Divdesmitā gs. pirmajā pusē atbildē uz krīzēm tika ieviestas strukturālas reformas, bet “viss pa vecam” puse izmaiņas ar laiku atkaroja. “Pa vecam” šajā gadījumā pamatā var saprast kā “pirms Franču revolūcijas”, un uz to arī atsaucas labā un kreisā nošķīrums, jo labējā politika bija veids kā nomainīt vienu iedzimtu priekšrocību veidu (aristokrātija) ar citu (privātīpašums).

Daudziem to dzirdot “rādās sarkans” un gribas kaut ko asi teikt par “meritokrātiju”, ka priekšrocības būtu pelnītas, bet tas ir tikai kārtējais patiesības grauds. Runa kopainā ir par to, ka cilvēks var ar izcilību būt pelnījis miljonus, bet nevar nopelnīt miljardus bez ekspluatācijas un netaisnīgas iekārtas. Cits vienkāršs nosacīti pelnītu priekšrocību piemērs būtu pārmantošana, bet tā ir atkāpe no tā, ko es patiesībā gribēju teikt.

Neoliberālisma iekārtas virzība ir uz īpašuma un attiecīgi varas šauru sakopošanu, un likumsakarīgs iznākums tam ir, ka vairumam nepietiek, bet dažiem ir par daudz. It kā izeja no tā ir, ka izaugsme būtu tik liela, ka arvien proporcionāli mazāka daļa tāpat būtu visiem pietiekoša, bet tas tikai atliek nevienlīdzības problēmu. Esošā situācija ir, ka problēma ir dziļi ielaista, un tāpēc, izaugsmei paliekot lēnākai, liela daļa sabiedrības tiek pārgrūsta pāri robežai, pēc kuras vairs nevar “savilkt galus”, un tas rada “domino efektu” iekārtai kopumā.

2008. gads bija grūti ignorējams signāls, ka gaidāmas vēl būtiskākas krīzes, bet ar mediju propagandas palīdzību iekārtai to vismaz virspusēji izdevās notušēt; turklāt ne tikai tika apslēpti cēloņi (deregulācijas pieļautas finanšu spekulācijas), bet vainīgie tika atalgoti ar finansiālu glābšanu bez īpašiem nosacījumiem, toties uzliekot vēl daudz lielāku slogu sabiedrībai kopumā. Nekas gan īsti neatgriezās pie iepriekšējās “normalitātes”; sekoja, piemēram, Ukraina, Tramps (un augošs autoritārisms kopumā), un tagad pandēmija.

Krīzes cēlonis ir, ka nevienlīdzīga, “raušanai” pakārtota iekārta nevar “atdzist”; tās stabilas pastāvēšanas nosacījums ir noturīgi strauja izaugsme. Sabiedrībai svarīgas iekārtas kā izglītības un veselības tiek mērdētas, un tāpat arī vairums strādājošo cilvēku, un tāpēc nav iespējas vajadzības gadījumā “savilkt jostu”.

Thu, Apr. 2nd, 2020, 05:05 pm
[i]kants:

bernardo kastrups!

Thu, Apr. 2nd, 2020, 04:18 pm
[i]dombrava: Atsāku klausīties latviešu repu

šmara žarg.; niev.
1. Meitene (parasti nepievilcīga).
2. Prostitūta.
3. Mīļākā.

Thu, Apr. 2nd, 2020, 04:15 pm
[i]virginia_rabbit:

sonatīnei pirmā daļā kreisajai rokai - pārbaudīt pirmo notiņu, pēdējā taktī jāmaina pirkstiņus. Ārijai skaitīt līdz VIEani, DIIvi, etīdē labās rokas pirmo noti jāspēlē staccato. tur tagad vajag štrihiņu. Līgo dziesmas pirmo pantu jādzied a capella un ļooooti legato.

20 most recent